اجاره جرثقیل و انواع آن ۲

در ادامه آشنایی با جرثقیل ها برای انتخاب راحت تر شما کارفرمایان برای اجاره جرثقیل مناسب به بخش اجاره جرثقیل های متحرک و کاربرد انها میرسیم.

برای اجاره جرثقیل های متحرک بایستی با کاربرد هرکدام از بالابر ها اشنا شویم.

این نوع از ابتدایی ترین نوع شامل تیر های فولادی است که بر روی سکوهای بتنی یا فولادی متحرکی سوار شده اند.

سکویی که جرثقیل بر آن سوار میشود خود میتواند بصورت ریلی یا توسط نیروهایی که توسط یک موتور برقی یا دیزلی به حرکت دراید.

تیر ها در انتهای خود توسط یک سری لولا و اتصالات محکم شده ومیتوانند توسط کابل یا جک های هیدرولیکی بالا و پایین روند. این نوع بالابر ها بیشتر بصورت خود ایستا هستند که نیازی به جک یا پایه های اطراف ندارند

از مزایای این نوع جرثقیل متحرک می توان به موارد ذیل اشاره نمود

  1. قدرت بالای این جرثقیل ها بزرگترین مزیت محسوب می شود که به دلیل استفاده از بازو ها و قطعات مستحکم و قوی در این نوع از بالابرها می باشد که سبب شده  این بالابر ها بتوانند بارهایی تا چند هزار تن را جابجا کنند بدون اینکه خطری در محیط کار برای کارکنان ایجاد کنند.
  2. اشغال فضای کم یعنی میتوان این نوع را در محیط های با فضایی اندک بدلیل ساختار خاص و عملکردشان با بهترین کارایی استفاده کرد.
  3. سرعت بالا در انتقال و راه اندازی از دیگر مزایای این جرثقیل میباشد بدین معنا که به سرعت راه اندازی و مهیای کار میشوند و این زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که زمان در فرایند کار بسیار مهم میباشد.

همانطور که در تصویر مشخص است این جرثقیل ها با ظاهر بسیار ساده و اشغال کمترین فضای مفید کارگاه کارایی بالایی در جابجایی سهل اجسام بسیار سنگین دارند و مناسب ترین انتخاب برای کارگاه های شما عزیزان میباشند.

سپاس از توجه شما عزیزان در ادامه به معرفی دیگر انواع جرثقیل های متحرک  خواهیم پرداخت